Biz aslında seramik dünyasının içinden gelmiyoruz, yani bir nevi alaylıyız. Atölye Müstakil’in kuruluşu ve şimdi ise Müstakil Dükkan, öncesinde farklı alanların peşinde koşan iki kuzenin hikayelerini birleştirdikleri nokta oldu. Bade sosyolog, Melih ise tarihçi. Yedi yıl önce eş zamanlı olarak başladığımız seramik serüveni bir vakit sonra kendi hayatlarımızda yapacağımız kırılmaların temelini oluşturdu.

Akademik kariyerlerimizin yanı sıra bir mekan kurma, farklı kimliklerimizi ortaya çıkarma ve çeşitli hikayelerimizi insanlara anlatma arzusu hep bizimleydi. 2018 yılında Atölye Müstakil’i kurarak yeni heyecanlarımızın ve hayallerimizin bir başlangıcını yaptık. Sürekli devam eden bir öğrenme hali içerisinde heyecanlarımıza yeni heyecanlar katıldı, hayallerimiz ise gittikçe büyüdü. Ve Atölye Müstakil ile başladığımız bu serüvene şimdi de Müstakil Dükkan’ı dahil ediyoruz.

Müstakil Dükkan

2022 Mayıs ayında açtığımız ikinci dükkanımız hem imalata hem de derslerimize ev sahipliği yapıyor. Hem ürünlere yakından bakmak hem de bizimle tanışmak için her zaman dükkana bekleriz.