Düzenli Dersler Hakkında

Düzenli Derslerde Neler Yapılıyor?

Düzenli derslerimizde belirlediğimiz bir müfredat üzerinden ilerliyoruz. Her hafta yeni teknikler öğrenerek yeni ürünler çıkarıyorsunuz. Süreç içerisinde aklınızdaki çoğu ürünü yapabilecek teknikleri öğrenmiş oluyorsunuz.

Düzenli Dersler Ne Kadar Sürüyor?

Derslerde haftada bir gün üç saat olarak ders alıyorsunuz. Minimum 1 ay olmak üzere istediğiniz kadar derslere devam edebiliyorsunuz.

DÜZENLİ DERSLERİN ÜCRETİ NE KADAR?

Düzenli derslerimizde bir ay içerisinde 4 ders ve toplamda 12 saat ders alıyorsunuz. Derslerimizin aylık ücreti ise 3.000 tl'dir.

Düzenli dersler hangi günler oluyor?

Hafta içi olarak Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe 19.00-22.00 seanslarımız ve hafta sonu Pazar 12.00-15.00, Pazar 17.00-20.00 seanslarımız mevcut.

Gelemediğim Derslerin Telafisi Yapılıyor mu?

Dört derslik program içerisinde bir hafta gelmeme hakkınız bulunuyor. Fakat, aynı ay içerisinde ikinci defa gelmediğinizde o dersiniz yanıyor. O hafta içerisinde seansınızın saatine gelemiyorsanız hocanızla konuşup farklı bir seansa gelip telafinizi yapabilirsiniz.

Derslere nasıl kayıt olabilirim?

Derslere kayıt olmak için @atolyemustakil instagram sayfasından veya hello@mustakildukkan.com mail adresinden iletişime geçip kaydınızı yaptırabilirsiniz.

DERSLERDE NE ZAMAN YER AÇILIYOR?

Derslerimiz aylık düzende ilerlemediği için yerin açılması tamamen öğrencilerin dersten ayrılmasına bağlı. Müsait olan seansları dilerseniz @atolyemustakil sayfasından dm ile öğrenebilirsiniz.

Müstakil Dükkan İle İstanbul'da Seramik Dersleri

Müstakil Dükkan’ın bir de atölye ayağı olduğunu biliyor muydunuz? 2018 Mayıs’ında kuruduğumuz Atölye Müstakil’de torna ve elde şekillendirme kursları veriyoruz. Kadıköy Yeldeğirmeni’de bulunan iki atölyemizde de derslerimiz yıl boyunca devam ediyor. İster düzenli kursa, isterseniz de günlük workshoplara katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz!

Seramik Kursunda Neler Yapılır?

Atölyemizde iki farklı ders programımız var. Torna ve elde şekillendirme. İki programda da o yönteme dair tüm metotları öğrettiğimiz bir müfredatımız var. Heykelden, fonksiyonel seramiğe, sırlamanın tekniklerinden malzeme bilgisine kadar her şeyi öğrettiğimiz kurslarımıza minimum bir ay süre ile kayıt olabilir ve dilediğiniz kadar devam edebilirsiniz. Eğer düzenli derse zaman bulamıyorsanız ya da öncesinde demek isterseniz günlük workshoplarımıza kayıt olabilirsiniz. Her ay seramik bardak yapımı, seramik tabak yapımı gibi farklı temalarda atölyeler düzenliyoruz. 

 • Seramik Kursunda Kullanılan Malzemeler Nelerdir ?

  Kurslarımızda seramik kili kullanıyoruz. Kullandığımız malzemeleri gıdayla temasa uygun olarak seçiyoruz. Kullandığımız sırlar da düşük dereceli sır olarak geçen yaklaşık 1040 derecede pişen sırlardır. Derslerde kullanılan tüm sırlar ve killer kurs ücretimize dahildir.

 • Seramik Kursu Kaç Kişilik ?

  Düzenli ders seanslarımız yaklaşık 7 kişiden oluşmaktadır. Derslerimizde öğrencilerin seviyeleri birbirinden farklı olduğu için herkesle bireysel olarak ilgilenilmektedir. Derslere dilediğiniz tarihte kayıt olabilirsiniz. Derslerimize kayıt olmak için @atolyemustakil insagram hesabından iletişime geçebilirsiniz.

Seramik Kursu Teknikleri Nelerdir ?

Atölye Müstakil’de dersler ikiye ayrılıyor. Elde şekillendirme derslerimizde ilk 4-5 ay uyguladığımız bir müfredat var. Bu müfredatta her hafta farklı bir yöntem öğretiyoruz. Sucuk, çimdik, plaka gibi klasikleşmiş yöntemlerin yanı sıra kintsugi, kurinuki, nerikomi gibi farklı yöntemleri de derste işliyoruz. Torna derslerinde ise merkezleme ile başlayarak tornada yapılan tüm modelleri sırası ile çalışıyoruz. Seramik öğrenmek zor mu? Kesinlikle hayır. Tecrübeli hocalarımız tarafından yönlendirilip, teknikleri doğru bir şekilde anlayan herkes kolayca seramik yapabilir.

 

 •  

  Evde Seramik Yapılır mı ?

  Evde seramik yapmak çok zahmetli de olsa yapılabilir. Ancak seramik kilinin pişirilmesi için seramik fırınına ihtiyaç vardır. Eğer fırınlamadan yapmak isterseniz havayla kuruyan kilden de evinizde ürünler üretebilirsiniz. Ancak bu kil gıdayla temasa uygun değildir. Sadece hobi amaçlı kullanılabilir. Seramik kursunda alt yapısını öğrendikten sonra kendi evinizde de üretime devam edebilirsiniz. Bize gelen sorulardan biri de “seramik öğrenmek ne kadar sürer” oluyor. Bu aslında tamamen kişiye bağlı bir durum. Ne kadar yatkın olduğu, ne kadar pratik edebildiğine göre değişebilen bir durum.

 •  

  Seramik Kursu Fiyatları Nasıl?

  Atölye Müstakil’de üç farklı ders tipi vardır. Bunlar elde şekillendirme, torna ve günlük workshoplar. Hepsinin farklı saatleri ve farklı metodları olduğu için fiyatları birbirinden farklıdır. Seramik dersleri ne kadar sürüyor? Elde şekillendirme derslerimiz haftada 3, torna derslerimiz 4, workshoplarımız ise 2 saat sürüyor. Derslerde kullanılan tüm malzemeleri öğrencilere biz sağlıyoruz. Her ay düzenlediğimiz günlük workshoplarımıza buradan kayıt olabilir, düzenli dersler hakkında fiyat almak için bizimle @atolyemustakil instagram adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.