Müdavim Röportajları: Tasarımcı Ezgi Connard

Bu haftanın konuğu en eski müdavimlerimizden biri olan Ezgi Connard. Renkli dünyasını Müdavim Pembe ile özdeşleştirdiğimiz insanlardan bir tanesi! 

Merhaba Ezgi! Bize kendinden bahseder misin?

Estetik, yaratıcılık ve moda düşkünü bir görsel iletişim ve tasarımcıyım. Eşim Ross ile münhasıran etki odaklı kuruluşlara hizmet veren We2 isimli bir stüdyonun sahibiyiz. Uzaktan ve esnek çalışıyoruz, bu sayede diğer tutkularım müzik ve fotoğraf alanlarında da oldukça aktifim. Kedilerimin ismi Çiğ ve Köfte, pembe en sevdiğim renk ve altı yaşından beri misophonia’m var.

Sabah rutinin var mı? Favori kahvaltını merak ediyoruz.

Daha gözlerim yarı kapalıyken mutfağa gider ve klasik La Pavoni’mizin açma tuşuna basarım. O ısınırken 20 gr kahve çekirdeğimi ölçüp manuel öğütme makinemizde öğütürüm. Onun koca kolunu çevirirken sabah sporuna başlamış olurum. Espresso’yu çekerken de tamamlarım. Kahve incecik dökülmeye başlayıp Müdavim bardağına değdiğinde ise artık uyanmaya hazırım.

Bizim evin şefi Ross’tır. Kendisi vegandır ve hayatımda vegan ya da değil yediğim en iyi yemekleri o hazırlamıştır. Amerikan usülü turtadan, Japon tarzı çorbaya ve Fransız usülü kreplere, hiç üşenmeden çılgın kahvaltılar hazırlamaya bayılır. Haliyle seçmek biraz güç. Ama sanırım, tatlıya çok düşkün olduğum için, çikolata parçalı muz pancake diyeceğim. :)

Müstakil Dükkan’dan aldığın ilk ürün neydi?

Kupa, kase ve o zamanlar büyük boyu olmadığı için özel üretim yapılan yemek tabakları.

Aklının kaldığı Müstakil Dükkan ürünü hangisi ve neden?

Müdavim kupalar. Bizde ilk tasarım olanlarından var. Çok seviyoruz, fazlasına yerimiz de yoktu. Ama maalesef geçenlerde birine veda ettik, o yüzden muhtemelen yeni kupalar yakında aklımızda kalmaktan çıkacaklar!

Senin için “sakin bir zaman” desek bize nasıl tarif edersin?

Balkonumuzdaki salıncaktayım. Gündüzse Americano’mu, akşamüstüyse şarabımı yudumluyorum. Kolumun altına Çiğ ve Köfte sokulup uyumuş ve güzel bir kitap okuyorum. Ama o kadar keyifliyim ki elbet tabii bu keyfi paylaşmam gerekiyor ve fotoğraf çekme ve editleme faslı kitabı bölüyor.

En çok kullandığın ürünümüz hangisi ve neden?

Sosluk! Her şeyi devamlı kullanıyoruz aslında ama normalde ufak kaseleri anlamsız bulan benim çok sevimli oldukları için 2 tane sosluk aldıktan sonra 4 tane daha sipariş vermiş ve şu an bağımlı hale gelmiş olmam bahsetmeye değer. Daha önce turşularımı nereye koyuyormuşum?

Kalabalık bir sofra kuracak olsan kimleri çağırırdın? Hayal gücü sınırsız! Ünlü, ünsüz fark etmez!

Jerry Seinfeld, Elaine Benes, George Costanza ve tabii ki Cosmo Kramer.

 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Müdavimlerin Favorileri