Seramik Severler Burada Mı?

Seramik tutkunu arttıracak, hayal kurmanı hatta harekete geçmeni sağlayacak ilham dolu bir posta ile geldik! Neden önümüzdeki bahar aylarında Toscana'da seramik yapmayasın? 
Not: Toscana'ya kadar gitmeden önümüzdeki hafta iki güzel workshopumuz olduğunu hatırlatıp öyle başlayalım postamıza. Workshoplardan haberdar olmak için instagram sayfamıza göz atabilirsin!

Great Pottery Throw Down 

Sadece seramiğe dair bir yarışma programı olduğunu biliyor muydun? Her hafta farklı görevler ve etaplarla ilham dolu bir yarışma programı. Hem de toksiklikten uzak, herkesin birbirine yardım ettiği minnoş bir atmosfer. Favorimiz her elemede ve yarışta duygulanıp ağlayan juri Keith! 

4. sezonda Keith'in her ağladığı sahneyi buraya bıraktık :) Programın bağımlılık yapacağına kesinlikle eminiz. 

 

Casa Julfa 

Instagramdan bizi takip ediyorsanız geçtiğimiz Mayıs ayını Fransa'nın küçük bir kasabası olan Montmorillon'da geçirdiğimizi görmüşsünüzdür. Eski adıyla Maison Salvadore, yeni adıyla Casa Julfa seramik sanatçılarına ev ve atölye veren bir organizasyon. Dünya tatlısı sahipleri Corinne ve Diego aynı zamanda Ermenistan ve Meksika'da da farklı seramik eğitim programları düzenliyorlar. 

 

La Meridiana

Toscana'daki seramik okulu La Meridiana, farklı alanlarda ve konularda birbirinden güzel programlar düzenliyor. Porselen, heykel, transfer teknikleri, sırlama... Dünyanın farklı yerlerinden gelen seramik severlerle bir arada ilham dolu bir hafta geçirebilirsin. 

Ceramic Review

Her şeyin dijitalleştiği, kaydırıp unuttuğumuz bilgiler yığınında biz hala eski usulcülerdeniz. Sen de hala eline dergi alıp karıştıramayı sevenlerdensen Ceramic Review dergisi sana önerimiz. Hem seramik dünyasından haberler hem de yeni yöntemler, sanatçılar keşfedebileceğin Ceramic Review dergisine Arter'in kitapçısından ulaşabilirsin. 

 

 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.