Son Zamanların Favorileri

Müstakil'de favoriler zamanı. Son dönemde sevdiğimiz, hakkında bolca konuştuğumuz bir kaç şeyi seninle paylaşmak istedik. 
 
Ekim ayında Atölye Müstakil oldukça hareketli. Bizi instagramdan takip edip tüm gelişmelerden haberdar olabilirsin! 
Bu aralar TikTok'ta trend olan "butter board" bizim de dikkatimizi çekti. Eski usül peynir sunumlarından sıkıldıysan, ekmeğe sürmelik şeyleri sevip tırtıklamalara bayılıyorsan kendi butter boardlarını oluşturabilirsin. Yağı sunum tahtasına sürdükten sonra üstünü istediğin gibi çeşnilendirip süsleyebilirsin. 
Mumford and Sons grubunun solisti Marcus Mumford ilk defa kendi solo albümünü çıkardı. Gruptan bağımsız kendi kimliğini de yansıttığı ve sanatçıyı daha yakından tanımamızı sağlayan albüm dinleme listelerine eklensin. 
Gasworks aslında son zamanların değil uzun zamanların favorisi bizim için. Ama artık kendimize saklamanın bir anlamı yok! New York'ta bulunan Gasworks seramik atölyesi dönem dönem farklı sanatçılarla birlikte zoom üzerinden eğitimler düzenliyor. Özellikle kadın ve farklı etnik kökenlere sahip insanlara öncelik veren, sanatçıların kendilerine özgün yöntemleri diğer seramikçilerle paylaştığı programa websitelerinden göz atabilirsin. 
Müzikten sonra bir kitap önerisiyle devam edelim. Ottessa Moshfegh'in Dinlenme ve Rahatlama Yılım adlı kitabı daha önce okuduğun kitaplara benzemediğini iddia ediyoruz. Girdiği depresyondan sonra bütün bir yılını uyuyarak geçirmeye karar veren genç bir kadın, tüm detaylarıyla dinlenme yılını planlar. Ancak uyurken bile hayatının kontrolü onda değildir. 

Favorilerimizi bir mekan önerisi ile kapatıyoruz. Erenköy'de bulunan 9/19, radarımıza yeni girdi ama şimdiden müdavimi olduk diyebiliriz. Başlangıçlardan Burrata, Fırınlanmış Brie ve Humuslu Kokoreç favorimiz. Mekanın sakinliği, yemeklerin lezzetleri ve çalışanların ilgisi 10/10! 

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.